Tıraş

Tıraş

Deri ve tüylerin canlılığı ve parlaklığı minik dostunuzun sağlık ışıltısıdır. Traş, köpeğin morfojisini, ırk karakteristiğini öne çıkartıp, varsa kusurlarını örtmeye yönelik olmalıdır. Banyo ihtiyacı, tüy yapısına bağlı olarak değişmekle beraber evde bakılan köpekleri 1- 2 ayda bir yıkamak yeterli olur. Kedi ve köpeklerde anüsü çevreleyen dairesel yapıda anal keseler vardır. Köpeklerde boşaltılmayan anal keseler zamanla onları rahatsız edecek hale gelebilir.

O yüzden banyo öncesi anal keselerin boşaltılması unutulmamalıdır. Yıkamaya arkadan başlanıp, baş en sona bırakılır. İnsanların deri yapısının pH’sı köpek kedilerle aynı değildir. O yüzden kedi ve köpekler onlara özel şampuanlar ile yıkanır. Derisi kuruyan köpekler için nemlendiriciler ile bakım yapmak gerekir.

Dış kulak yolundaki kirlerin temizliği de unutulmamalıdır. Tarama ve fırçalama derideki kan dolaşımını arttırır. Kısa tüylüler gün aşırı ya da haftada 1-2 kez, uzun tüylüler hergün taranmalıdır. İpeksi tüyler taranmazsa düğüm olur. Bunu engellemek için tarama işlemi 1 saate kadar uzatılmalıdır. Kliniğimizde her gün traş, tarama, banyo işlemleri ve özel bakım kürleri randevulu olarak yapılır.

Yol Tarifi Al
Telefon Hattı